Благодійний фонд «Київська Русь» на сторожі здоров’я с. Германівка

Благодійний фонд «Київська Русь» на сторожі здоров’я
Уже стало доброю традицією, що Благодійний фонд «Київська Русь» під патронатом голови Обухівської РДА Сергія Неділька по вихідних подорожує селами нашого району. Віддані своїй справі лікарі вже встигли перевірити здоров’я мешканців не одного села.
15 серпня представники Благодійного фонду завітали до с. Германівка, де оглянули близько 250 осіб. Невтомний «десант» лікарів, який складався з ендокринолога, офтальмолога, невропатолога, хірурга, лора, кардіолога та гінеколога, обстежував як дорослих, так і дітей: зовсім маленьких та школярів. Для того, щоб трішки підсолодити дитинство, медичні працівники пригощали малих відвідувачів солодощами, а ті їм дякували посмішками.
До села прибула також медична лабораторія, де кожен бажаючий міг здати кров на аналізи. Черга була не тільки тут. Люди гуртувались під кабінетами кардіолога, гінеколога офтальмолога та ін., щоб встигнути пройти огляд чи просто порадитись. За необхідності пацієнти з рук лікарів отримували безкоштовні медикаменти чи інші необхідні для лікування речі.
Голова Германівської сільської ради висловила вдячність Ларисі Ільєнко – президентові благодійного фонду: «Приємно, що хоч хтось подбав про простих людей. У селі люди тяжко працюють і часу на здоров’я в них зовсім не вистачає. А тут аж на цілий день приїхали лікарі, та ще й такого рівня», – сказала Людмила Володимирівна.
Наступним селом, куди завітали благодійники, стало Красна Слобідка. 22 серпня тут зібралося вже значно більше мешканців, адже лікарів тут вже очікували. Про їх приїзд повідомила ініціативна група депутатів сільської ради під керівництвом директора Краснослобідської школи Валентини Василівни Векли, яка, до речі, від початку й до завершення контролювала весь процес проходження медичного обстеження.
Варто зазначити, що цього разу лікарі, крім медичного обстеження дорослих, провели окреме обстеження школярів та малечі, яка відвідує місцевий дитячий садочок. Це стало приємною несподіванкою для батьків дітей, яким тепер не доведеться їхати до районного центру для проходження медогляду перед початком нового навчального року.
Особливу турботу волонтери фонду проявили до літніх людей, які з різних причин не змогли самостійно дістатися до місця огляду. Мешканців віддалених хуторів лікарі привозили на своєму транспорті, а потім, після проходження обстеження, відвозили додому.
Отож, в Красній Слобідці в цей день було оглянуто близько 400 мешканців. Люди були задоволені роботою лікарів та ініціативністю очільника району.
А 29 та 30 серпня лікарі завітали до сіл Перше Травня (субота) та Мала Вільшанка (неділя). Статистика відвідування така: у с. Перше Травня обстежити своє здоров’я прийшло 123 громадян, а в с. Мала Вільшанка відвідувачів було майже вдвічі більше – 206.
Справжньою несподіванкою для селян було те, що медичні препарати, які призначали їм лікарі, вони отримували одразу на місці. Більше того, люди отримували не лише медикаменти, а й такі вартісні речі як окуляри, противарикозні колготки та ін. Такі недешеві подарунки мешканці району отримали завдяки президентові фонду Ларисі Ільєнко.
Безперечно, такі безкоштовні обстеження в селах трапляються не часто, і усвідомлюючи це, люди з вдячністю поставилися до візиту медиків, і це не пусті слова: поки ми спілкувалися з президентом фонду Ларисою Іллєнко, до ФАПу підійшла бабуся, яка принесла цілий пакет яблук. Вона була старенька та згорблена, але вдячна за турботу зовсім чужих небайдужих людей.
Варто зазначити, що Благодійний фонд «Київська Русь» піклується не лише про здоров’я людей, а й про облаштування шкіл району. 1 вересня першокласники деяких районних шкіл мали зовсім нові індивідуальні робочі місця (парти й стільці).
Також до 1 вересня в районі були роздані подарунки дітям (близько 600 одиниць). Їх благодійному фонду надав Фонд самаритян України. Окрім того, такі ж самаритянські подарунки отримають діти-інваліди та соціально незахищені.
12 вересня, в суботу, команда благодійного фонду «Київська Русь» побувала в Деремезні. Лікарі вищої категорії провели безкоштовне медичне обстеження мешканців села. Дорослі та діти, які бажали перевірити своє здоров’я, приходили до приміщення ФАПу, де на них чекали привітні професіонали своєї справи. Акція розпочалася о 10.00 годині ранку і, незважаючи на графік (до 17.00 год), обстеження тривало до останнього відвідувача. Це ще раз говорить про самовіддачу та велике серце людей, які обрали непросту професію лікаря. Уже в перші години роботи з кабінетів почали виходити задоволені відвідувачі. Люди дякували медикам та організаторам акції за можливість пройти безкоштовне обстеження в ендокринолога, офтальмолога, невропатолога, терапевта, педіатра та інших лікарів. Відвідувачі мали можливість перевірити зір та за необхідності отримати окуляри, зробити кардіограму серця, виміряти артеріальний тиск, перевірити щитовидну залозу, зробити аналіз крові та ще й отримати необхідні медикаменти. Впродовж дня лікарями було оглянуто 135 осіб.
Проведення акції в Деремезні підтримав також сільський голова Руслан Іванович Шульга: «У нашому селі це перша акція такого масштабу. Хочеться висловити велику подяку всім лікарям та організаторам медичного обстеження, їхня праця неоціненна».
Впродовж усього дня на прийомі громадян був присутній фельдшер Дерезмезнянського ФАПу В’ячеслав Вікторович Веремієнко, адже здоров’я односельчан для нього – понад усе. «Дуже приємно, що до нашого села завітали спеціалісти вищої категорії з провідних клінік м. Києва. Це надзвичайно важлива акція, адже для багатьох людей нашого села, які не в змозі дістатися районного центру, це чи не єдиний шанс пройти повне медичне обстеження організму», – з вдячністю зауважив В’ячеслав Вікторович.
13 вересня, в неділю, лікарі благодійного фонду «Київська Русь» оглядали людей вже в с. Копачів. Незважаючи на дощову погоду, кабінети лікарів не пустували, адже бажаючих пройти діагностику організму було чимало. Впродовж дня лікарі оглянули 200 осіб. І це не дивно, адже люди заздалегідь були попереджені про приїзд лікарів, про що особисто потурбувався голова Копачівської сільської ради Юрій Петрович Бобир.
На дверях кабінетів ФАПу виднілися таблички з надписами: «Офтальмолог», «Невропатолог», «Ендокринолог», «Педіатр», «Терапевт», «Хірург», «Отоларинголог», «Гінеколог». Як і в попередніх селах, хворі отримували необхідні медикаменти, окуляри, противарикозні колготки, а наймолодші відвідувачі, окрім необхідних ліків, мали змогу поласувати гематогеном для профілактики. Також представник Київського благодійного фонду «Діабетик» вимірювала рівень цукру в крові. Якщо виявляли відхилення від норми, то людина одразу ж могла проконсультуватися в ендокринолога, який з’ясовував причину та призначав лікування. До речі, з метою профілактики цукрового діабету президентом благодійного фонду Ларисою Олександрівною було прийняте рішення надати кожному ФАПу в районі глюкометри – апарати для вимірювання рівня цукру в крові.
Загалом усі відвідувачі залишилися задоволеними, адже професійний підхід та чуйне ставлення лікарів нікого не залишили байдужим.
Помічник Лариси Олександрівни, Віталій Маковецький, поділився планами на майбутнє: «Благодійний фонд «Київська Русь» планує й надалі проводити такі акції, принаймні по двічі на рік, адже побувавши з командою в селах, ми ще більше усвідомили потребу мешканців району в професійній медичній консультації».
1 жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку, тих, хто чи не найбільше потребує турботи й підтримки. Благодійний фонд Лариси Ільєнко також збирається долучитися до цієї справи. Президентом фонду було вирішено надати Управлінню праці та соціального захисту населення м.Обухів та Обухівського р-ну необхідні медикаменти та медичне обладнання для лікування стаціонарних хворих.
Отож, благородність справи, яку робить команда благодійного фонду, залишається поза сумнівом. Наступних вихідних «десант» лікарів продовжить свою подорож. 19 вересня, в суботу, благодійний фонд «Київська Русь» відвідає с. Халеп’я, а 20 вересня, в неділю, лікарів слід очікувати в с. Cеменівка. Діагностика та консультація буде відбуватися з 10.00 до 17.00 год. у приміщеннях ФАПу або сільської ради. Не пропустіть чудової нагоди перевірити своє здоров’я!
Марина Бірюк