Деремезна. Копачів

Благородна справа
Десант лікарів Благодійного фонду «Київська Русь» на чолі з Ларисою Ільєнко та за підтримки голови Обухівської районної державної адміністрації Сергія Неділька, продовжує відвідувати села району. 12 вересня, в суботу, фахівці побували в Деремезні. Лікарі вищої категорії провели безкоштовне медичне обстеження мешканців села. Дорослі та діти, які бажали перевірити своє здоров’я, приходили до приміщення ФАПу, де на них чекали привітні професіонали своєї справи. Акція розпочалася о 10.00 годині ранку і, незважаючи на графік (до 17.00 год), обстеження тривало до останнього відвідувача. Це ще раз говорить про самовіддачу та велике серце людей, які обрали непросту професію лікаря. Уже в перші години роботи з кабінетів почали виходити задоволені відвідувачі. Люди дякували медикам та організаторам акції за можливість пройти безкоштовне обстеження в ендокринолога, офтальмолога, невропатолога, терапевта, педіатра та інших лікарів. Відвідувачі мали можливість перевірити зір та за необхідності отримати окуляри, зробити кардіограму серця, виміряти артеріальний тиск, перевірити щитовидну залозу, зробити аналіз крові та ще й отримати необхідні медикаменти. Впродовж дня лікарями було оглянуто 135 осіб.
Проведення акції в Деремезні підтримав також сільський голова Руслан Іванович Шульга: «У нашому селі це перша акція такого масштабу. Хочеться висловити велику подяку всім лікарям та організаторам медичного обстеження, їхня праця неоціненна».
Впродовж усього дня на прийомі громадян був присутній фельдшер Дерезмезнянського ФАПу В’ячеслав Вікторович Веремієнко, адже здоров’я односельчан для нього – понад усе. «Дуже приємно, що до нашого села завітали спеціалісти вищої категорії з провідних клінік м. Києва. Це надзвичайно важлива акція, адже для багатьох людей нашого села, які не в змозі дістатися районного центру, це чи не єдиний шанс пройти повне медичне обстеження організму», – з вдячністю зауважив В’ячеслав Вікторович.
13 вересня, в неділю, лікарі благодійного фонду «Київська Русь» оглядали людей вже в с. Копачів. Незважаючи на дощову погоду, кабінети лікарів не пустували, адже бажаючих пройти діагностику організму було чимало. Впродовж дня лікарі оглянули 200 осіб. І це не дивно, адже люди заздалегідь були попереджені про приїзд лікарів, про що особисто потурбувався голова Копачівської сільської ради Юрій Петрович Бобир.
На дверях кабінетів ФАПу виднілися таблички з надписами: «Офтальмолог», «Невропатолог», «Ендокринолог», «Педіатр», «Терапевт», «Хірург», «Отоларинголог», «Гінеколог». Як і в попередніх селах, хворі отримували необхідні медикаменти, окуляри, противарикозні колготки, а наймолодші відвідувачі, окрім необхідних ліків, мали змогу поласувати гематогеном для профілактики. Також представник Київського благодійного фонду «Діабетик» вимірювала рівень цукру в крові. Якщо виявляли відхилення від норми, то людина одразу ж могла проконсультуватися в ендокринолога, який з’ясовував причину та призначав лікування. До речі, з метою профілактики цукрового діабету президентом благодійного фонду Ларисою Олександрівною було прийняте рішення надати кожному ФАПу в районі глюкометри – апарати для вимірювання рівня цукру в крові.
Загалом усі відвідувачі залишилися задоволеними, адже професійний підхід та чуйне ставлення лікарів нікого не залишили байдужим.
Помічник Лариси Олександрівни, Віталій Маковецький, поділився планами на майбутнє: «Благодійний фонд «Київська Русь» планує й надалі проводити такі акції, принаймні по двічі на рік, адже побувавши з командою в селах, ми ще більше усвідомили потребу мешканців району в професійній медичній консультації».
1 жовтня в Україні відзначається День людей похилого віку, тих, хто чи не найбільше потребує турботи й підтримки. Благодійний фонд Лариси Ільєнко також збирається долучитися до цієї справи. Президентом фонду було вирішено надати Управлінню праці та соціального захисту населення м. Обухів та Обухівського р-ну необхідні медикаменти та медичне обладнання для лікування стаціонарних хворих.
Отож, благородність справи, яку робить команда благодійного фонду, залишається поза сумнівом. Наступних вихідних «десант» лікарів продовжить свою подорож. 19 вересня, в суботу, благодійний фонд «Київська Русь» відвідає с. Халеп’я, а 20 вересня, в неділю, лікарів слід очікувати в с. Cеменівка. Діагностика та консультація буде відбуватися з 10.00 до 17.00 год. у приміщеннях ФАПу або сільської ради. Не пропустіть чудової нагоди перевірити своє здоров’я!
Марина Бірюк